Ekomuzeum Doliny Karpia - zapraszamy do współpracy! Dodano: 18-12-2014 / 10:22:22

Ekomuzeum Doliny Karpia - zapraszamy do współpracy!

W związku z zakończeniem prac związanych z powstaniem Ekomuzeum Doliny Karpia 16 grudnia 2014 r. odbyło się spotkanie członków Ekomuzeum Doliny Karpia, na którym podsumowano cykl działań związanych z tworzeniem koncepcji powstania ekomuzeum, a także jej późniejszej realizacji. Każdy z członków ekomuzeum otrzymał materiały promujące ekomuzeum Doliny Karpia, tj. tablice informacyjne, tabliczki ceramiczne oraz ulotki.

Jednym z punktów spotkania było przyjęcie nowych członków:

Gminną Bibliotekę Publiczną w Brzeźnicy

Dziedziny ekomuzeum: miejsca i obiekty historyczne, galerie i wystawy eksponatów, warsztaty tematyczne i zajęcia edukacyjne.

Opis: Spichlerz Książki to XIX –wieczny budynek dworskiego spichlerza, zaadaptowany w 2013 r. na instytucję kultury. Mieści się w nim na antresoli biblioteka publiczna, a na parterze jest wielofunkcyjna sala przeznaczona na organizację różnych wydarzeń kulturalnych. Prowadzone są m.in. warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży różne temat, np.: dziedzictwo kulturowe gminy Brzeźnica i Doliny Karpia, zasoby przyrodnicze, lokalni twórcy i postacie historyczne związane z regionem; wernisaże i wystawy; spotkania autorskie; konferencje tematyczne; warsztaty rękodzielnicze; promocje wydawanych publikacji  o regionie; zajęcia edukacyjne z zakresu promocji czytelnictwa dla dzieci.

Izbę Regionalną Doliny Karpia w Brzeźnicy

Dziedziny ekomuzeum: obiekt historyczny, galeria, izba regionalna, zajęcia edukacyjne

Opis: „Izba Regionalna Doliny Karpia w Brzeźnicy” to stworzone w zabytkowym budynku, niepraktykowane dotąd rozwiązanie w formie centrum rękodzieła artystycznego i ginących zawodów.  Działania prowadzone w izbie bazują na historii regionu Doliny Karpia. Najbardziej doświadczeni twórcy, członkowie Stowarzyszeń będą prowadzić warsztaty. W izbie wystawiane są dzieła twórców na stałych i czasowych ekspozycjach. Do dyspozycji zwiedzających przeznaczone są dwie sale. Wielofunkcyjna do prezentacji szerokiego zakresu lokalnego rękodzieła, rzemiosła, sztuki i obyczajów. Ponadto unikatowym w skali kraju przedsięwzięciem jest urządzenie ekspozycji flisackiej z szczególnym akcentem na galarnictwo. Drugie pomieszczenie to izba pamięci z eksponatami i pamiątkami strażackimi. Ułożone tematycznie przedmioty tworzą niepowtarzalny klimat. Dla dzieci to lekcja historii, a dla dorosłych to nieocenione miejsce wspomnień.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w stworzeniu tego wspaniałego przedsięwzięcia, jednocześnie licząc na owocną współpracę!

Chcesz dołączyć do Ekomuzeum Doliny Karpia? Gorąco zapraszamy! Zapoznaj się z REGULAMINEM FUNKCJONOWANIA EKOMUZEUM DOLINY KARPIA


Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat Ekomuzeum Doliny Karpia i jego funkcjonowania zapraszamy do zapoznania się z PROGRAMEM ROZWOJU EKOMUZEUM DOLINY KARPIA


Aplikację mobilną mogą Państwo pobrać: na ANDROID   na iOS

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony – wystarczy kliknąć na baner poniżej.

banner_ekomuzeum.png

Zapraszamy do ekomuzeów naszych partnerów:

gk_logo.jpgzabi_kraj_logo_n1.jpg

 


Aplikacja mobilna Ekomuzeum Żabi Kraj: KLIK

Projekt współpracy realizowany jest w ramach środka 4.2. „Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej” na rok 2014 Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich na lata 2007 – 2013”.

logot.png